Puck Finkers in de SPOTLIGHT

In 2025 zetten wij maandelijks een Overijsselse harde werker in de SPOTLIGHT. April is voor Puck Finkers!

Hoi! Wie ben je en waar vul jij je week mee?

Hoi! Mijn naam is Puck en ik ben momenteel werkzaam als coördinator van muziekwerkplaats ‘GrensFrequentie’. Daarnaast doe ik de productie voor partijen zoals het ArtEZ Conservatorium en het Booster festival en freelance ik als tour/stage-manager.

Hoe ben je in de muziekscene terechtgekomen?

Ik begon in 2018 aan het ArtEZ Conservatorium als songwriter. Ik wilde graag zelf uitvoerend muzikant worden, dacht ik. Gaandeweg mijn studie kwam ik er tóch achter dat zelf op het podium staan niet echt wat voor mij is. Ik ben toen de minor Music Management gaan doen en hielp, als onderdeel van die minor, mee met het organiseren van het Booster Festival. Tijdens die minor heb ik veel geleerd en veel mensen leren kennen. Ik voelde daar dat ik ‘iets’ achter de schermen moest doen. Met dat gevoel ben ik binnen ArtEZ op zoek gegaan naar ‘klusjes’. Ik brainstormde mee met mede studenten over hun muzikale plannen en stuurde af en toe wat boekingsmails.

Mijn eerste grote klus was eigenlijk vrij snel na de minor. Ik zag op Instagram dat Jett Rebel op zoek was naar crew en ik heb toen een mailtje gestuurd met de boodschap “Ik moet echt nog heel veel leren, maar ik ben heel erg enthousiast over het werk achter de schermen, mag ik mee?” Na een paar gesprekken klikte het goed tussen ons en was ik aangenomen. Eerst ging ik als PA mee op de theatertour ‘Jett Rebel eert zijn helden’. Daarna groeide ik door tot zijn tourmanager en heb ik ook nog aan de release ‘Jett Rebel lives’ meegewerkt. Op een gegeven moment heb ik de samenwerking weer beëindigd en ben ik gaan werken als tourmanager voor Silke Veld. Ik ging toen van vrij grote producties naar strijden tijdens de Popronde. Dit alles gebeurde ongeveer in 1,5 jaar en ik heb in dat jaar echt enorm veel geleerd.

Met het project ‘GrensFrequentie’ was ik eigenlijk ook vanaf de minor al bezig. Aan ArtEZ leer je niet alleen goed je instrument spelen, maar ook hoe belangrijk het hebben van een community is. Voor jezelf als mens, maar ook voor je carrière als muzikant. Binnen de muren van ArtEZ tref je elkaar in de kantine en kun je ruimtes huren om muziek in te maken. Binnen het gebouw ben je allemaal met hetzelfde bezig en dat geeft een gevoel van ‘ergens bij horen’. Successen en tegenslagen kun je met elkaar delen en je kunt elkaar verder helpen in je carrière. Zodra je afstudeert aan ArtEZ is er eigenlijk niet zo’n plek waar je elkaar kunt ontmoeten. Dit zorgt ervoor dat veel talent vertrekt uit Enschede en bijvoorbeeld naar het westen verhuist, omdat daar meer ‘industrie’ is. Met GrensFrequentie willen we hier verandering in brengen en een plek creëren waar je als young professional op -of naast het podium, kunt werken aan je projecten. Zo hebben we flexwerkplekken waar producenten bijvoorbeeld hun producties kunnen voorbereiden én hebben we studio’s voor zowel vaste residenties als residenties voor bepaalde tijd. Naast dat we fysieke plekken bieden hopen we ook een community te zijn en maken we programma op verschillende plekken in de stad. Alles voor talentontwikkeling en het behoud hiervan.

Op welk moment uit je carrière ben je het meest trots tot nu toe?

Hoewel we nu met GrensFrequentie ruim twee jaar bezig zijn, hebben we onze deuren pas op 5 september dit jaar geopend. Vanaf dat moment worden we overladen met mensen die ons project een warm hart toedragen en hebben we denk ik geen moment stilgezeten.

We zijn continu bezig met het verzinnen van nieuwe dingen om te doen en we hebben bijna elke week wel iets van een evenementje gehad. Als ik dan op een van onze events sta en telkens dezelfde mensen terug zie komen of als ik door onze gang loop en zie dat er mensen samen aan het maken zijn voel ik me echt heel erg trots. Dan voel ik hoe belangrijk een community is. Trouwens, gotta give credit where credit’s due; heel veel mensen helpen ons project, maar de organisatie leiden doe ik samen met Chris Egbers en Rimme Rutten!

En dan de andere kant… Durf je een grote blunder met ons te delen?

Ik weet niet of ik nu een grote blunder kan noemen. Eigenlijk doe ik dit werk nog helemaal niet zo lang, dus een grote blunder zal vast nog komen! 

Wat is het eerstvolgende concert dat in je agenda staat?

Linkin Park in de Gelredome 😄

Wat vind jij de vetste track uit de New Music Overijssel playlist?

Ballenbak van Maartje en elke track van Hiigo die erin staat!!

Zet jij ook graag iemand in de SPOTLIGHT? Schroom niet om ons te mailen. Collega’s, organisaties, medewerkers, alle nominaties zijn welkom! Bereik ons op: info@poppuntoverijssel.nl